Bu yazı 17 Şubat 2016 tarihinde c|net yazarı Steve Guttenberg tarafından kaleme alınmıştır.

Değerlendirme yapmam için adını bile duymadığım bir sürü markadan kulaklık alıyorum. Bu gelen kulaklıkların çoğunun hiç bir özelliği yok ve bazıları ise düpedüz kalitesiz. Ancak bazıları ise beni şaşırtıyor ve onlar hakkında daha çok şey öğrenmek istiyorum. 1MORE’un Triple Driver kulaklığı bu son kategoriye dahil. Ambalajı son derece lüks olması diğer sıradan kulaklıklardan onu ayıran ilk özelliği oldu.

Triple Driver’ın alüminyumdan oluşan kulaklığı ve kevlar ile güçlendirilmiş kablosu bana bu kulaklığın dikkatsiz ve kötü kullanıldığında bile dayanıklı ve sağlam kalacağının sinyallerini verdi. Her bir kulaklık 1 adet dinamik sürücü ve 2 adet denge armatürüne sahip. 1More 2013 yılında kurulmuş ve merkezi Çin’in Şenzen şehri.

Ses kalitesi olarak Triple Driver gayet dolgun ve sıcak bir ses verirken, aynı zamanda detaylara da hakim. Dinlemeye devam ettiğimde, duyduğum sesler gerçekten çok hoşuma gitti. Orta frekans seslerde ortaya çıkan tonlama akustik, caz ve klasik müzik dinlerken gayet doğaldı. Bu fiyata bu ses kalitesini yakalamak gerçekten büyük başarı.

Ses kalitesi açısından kulağıma gelen bu hoşluk gerçekten beğenimi kazandı. Bas, sevdiğim şarkıları dinlerken kulak zarıma masaj yapar gibiydi. Triple Driver’ın bası son derece zengin ve berrak.

Aynı klasmandaki FiiO marka EX1 modeli kulaklığımı Triple Driver’la karşılaştırdığımda sesin çok farklı olduğunu anladım. İki kulaklık, dizayn ve şekil olarak birbirine benzese de, Triple Driver kalite olarak daha yüksek standarda sahip. Ayrıca Triple Driver, dış sesi EX1’e göre daha iyi engelliyor.

EX1 belirgin ve transparan bir ses verirken, Triple Driver daha zengin ve davetkar bir sese sahip. Kulaklıkları yükseltici amfime bağladığımda ise tüm sesler Triple Driver ile biraz daha keyifli ve güzeldi. Bu yazıyı bitirdikten sonra bile Triple Driver ile müzik dinlemeye devam ettim. Bence bu iyiye işaret çünkü normalde çok fazla yaptığım birşey değildir.

Ayrıca Triple Driver ile birlikte gelen çeşitli kulaklık uçları ürünü rahat ve uyumlu biçimde kullanmanıza olanak sağlıyor. Sol ve sağ kulağınız boyut ve şekil farkına sahipse bile bu problem olmaktan çıkıyor. Aynı zamanda güzel bir taşıma kılıfı da yanında veriliyor. Kulaklığın kablosu Apple ve Android uyumlu kontrollere ve mikrofona sahip. Triple Driver’ın direnç ölçü birimi ise 32 ohms.

1More, Triple Driver ile birlikte çeşitli kulak içi ve kulak üstü modelleri de bana değerlendirmem için gönderdi. İlerleyen günlerde sanırım bu markayı daha da çok duyacağız.